image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

یکصد و دهمین نشست انجمن ادبیات داستانی شهرستان

آخرین تغییرات 1398/1/8 22:49:18 | تاریخ ارسال 1397/12/2 11:06:57 | دفعات خوانده شدن 1067 بار | 0 نظرات

بخشی از متن سخنان جعفر حاجی کریم نظری در یکصد و دهمین  نشست انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار :

داستان کوتاه یعنی خلق داستان با کم ترین کلمه و جمله .

بعضا داستان کوتاه را مینی مال و داستانک را میکرو داستان گفته اند ،  داستانک تا اندازه ای است که بشود در یک کف دست جای داد و در یک مکالمه تلفنی بیان کرد .

در داستان کوتاه ، نتیجه بخشی و هدفدار بودن  و تاثیر عمیق و ارزشمند آن بر کسی پوشیده نیست .

داستان کوتاه ممکن است طنز باشد ، طنز فارسی در ادب ایرانی هزل (سخن بیهوده) و هجو (ناسزا) نیست و بر خنده استوار است و در نقد ، خاصه مسایل اجتماعی ، طرح مشکل می نماید .

شما نویسندگان می توانید با طنز ، در خصوص اختلاس ها و دزدی های بعضی از مسوولین بنویسید و به مردم آگاهی دهید ، البته قادر نیستید مانع کار این عده شوید ، اما می توانید حرکت آنان را کند نمایید !

نویسندگان هر دو کتاب حاضر هم در فضای کلاسیک (زیبایی ها ، عشق و محبت) و هم در فضای ناتورآلیسمی (زشتی ها ، کژی ها و بدی ها) قلم فرسایی کرده اند و از افکار ، عقاید و رفتار ها گفته اند که همگی داستان ها تابع احوالات اجتماعی هستند و همین طور از حرمت و آیین ، راه و رسم و ادب سخن به میان آ ورده اند .

تمام داستان های هر دو کتاب ماهیت حسی دارند و مخاطب را درگیر صحنه کرده اند .

مدیر مسوول انتشارات نظری با توجه به حضور نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی (محمد محمودی) عنوان نمود : وظیفه و تکلیف شما نمایندگان محترم است که در خصوص مسایل فرهنگی و گرانی کاغذ برنامه داشته باشد و این خیلی مضحک است که یک مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بگوید : دو نفر، ارز برای واردات کاغذ دریافت کرده‌اند که اصلا وجود خارجی نداشته‌اند! 


نظرات
نظری یافت نشد!
نوشتن نظر
نام


آدرس ایمیل


نظر شما Note: HTML is not translated!

کد را در کادر پایین وارد نمایید

جستجوامروز

1398/8/23محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: