image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

آئین بزرگداشت مولانا در موسسه دهخدا

آخرین تغییرات 1396/4/18 18:45:50 | تاریخ ارسال 1395/9/14 18:50:31 | دفعات خوانده شدن 889 بار | 0 نظرات

 

به مناسبت زادروز مولانا مراسم نکوداشت باشکوهی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ، اداره میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان و انتشارات نظری در موسسه بین المللی دهخدا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات با همکاری چندین اداره و موسسه از جمله اداره میراث فرهنگی و گردشگری شمیرانات ، اداره ارشاد اسلامی شهرستان قدس ، موسسه لغتنامه دهخدا ، گروه راهیان عشق ، اداره ارشاد اسلامی شمیرانات  و انتشارات نظری مراسم بزرگداشت شاعر مثنوی سرای فارسی گوی ،مولانا محمد بلخی رومی در محل موسسه دهخدا برگزار شد.

سید حسن صفوی رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن عرض خیرمقدم به مسوولین و مدعوین ، پیشنهاد داد تا این همایش هر ساله و بصورت بین المللی برگزار شود تا فارسی زبانان بدینگونه دین خود را به مولانا ادا نمایند . سپس عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات از عوامل ترتیب دهنده این مراسم تشکر و قدردانی کرد و برگزاری چنین مناسبتهایی را در سایه ایثار رزمندگان و جانفشانی شهدا دانست.

وی گفت : سربلندی مردم سرزمین ما در این است که علاوه بر داشتن ادیبان و شعرا و هنرمندان بزرگ ، انسان هایی دارد که در سایه ایستادگی و مقاومت آنان امنیت و آرامشی فراهم می اید که بتوانند بزرگان و ادیبان و مفاخر خود را ارج نهند و حافظ هویت اصیل ایرانی اسلامی خود باشند.

 

 

رونمایی از کتاب " داستانهای زیبا از مثنوی مولانا " تالیف غلامحسین بنی آدم  که از بخش های دیگر برنامه بود که مورد استقبال قرار گرفت ، در این رابطه دکتر محمد حسین برزده نماینده انتشارات نظری در این مراسم بزرگ حاضر بود .

سپس  محققان و اساتید ادبیات فارسی همچون دکتر ایرج شهبازی و استاد جواد مقامی سخنرانی کردند و هر یک در مورد منظر اخلاقی و عرفانی مثنوی مولانا شرحی بیان داشتند. پرداختن به نگاهی نو در متون کهن و بروز کردن ادبیات عرفانی از موضوعات اصلی سخنان ایشان بود.

آئین بزرگداشت مولانا عصر با حضور بیش از دویست نفر از مولوی دوستان در موسسه لغت نامه دهخدا وابسته به دانشگاه تهران برگزار گردید.


نظرات
نظری یافت نشد!
نوشتن نظر
نام


آدرس ایمیل


نظر شما Note: HTML is not translated!

کد را در کادر پایین وارد نمایید

جستجوامروز

1398/8/23محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: