image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

شب امتحان

آخرین تغییرات 1396/11/4 15:13:47 | تاریخ ارسال 1395/8/15 17:16:45 | دفعات خوانده شدن 934 بار | 0 نظرات

 

معرفی کتاب  (علوم پایه نهم(

 

 

در سال‌های اخیر با توجه به تغییرات گسترده‌ی نظام آموزشی و به طبع آن تغییرات بنیادین کتاب‌های درسی و همچنین کاهش ساعات تدریس درس‌های علوم پایه، علاوه بر کمبود منابع مطالعاتی مناسب برای دانش‌آموزان، جای خالی کتابی که بتواند بر مبنای کتابِ پایه‌ی درسی، خلاصه و مفهوم آن بخش از درس را به دانش‌آموز تفهیم نماید حس می‌شود، از آنجا که اکثر دانش‌آموزان به مطالبی که به‌صورت خلاصه و جمع‌بندی در یک‌جا است علاقه دارند و اکثراً در حین تدریس درس، نگرانی زیادی در خصوص انجام دو کار باهم، یعنی گوش فرادادن به درس و نکته‌برداری هم‌زمان دارند و همچنین برای راحت‌تر کردن کار معلمین برای تدریس، بر آن شدیم که جمع‌بندی‌ای از کتاب علوم تجربی پایه‌ی نهم با عنوان « شب امتحان » داشته باشیم تا این دغدغه در دانش‌آموزان کاهش یابد و همچنین دبیران گرامی بتوانند با استفاده از این کتاب با زمان‌بندی وقت، بهره‌برداری بیشتری از کلاس خود داشته باشند.

کتاب علوم پایه‌ی نهم از چهار بخش شیمی، فیزیک (مکانیک کلاسیک و نجوم)، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی تشکیل شده است. از آنجا که هر کدام از این چهار بخشِ پایه در سال‌های آتی به‌عنوان کتابی مستقل در رشته‌های مختلف تدریس خواهد شد، یادگیری جامع و کامل مطالبی که در کتاب علوم تجربی دوره‌ی اول متوسطه به آنها اشاره شده اهمیّت بیشتری پیدا خواهد کرد؛ همچنین از آنجا که دانش‌آموزان داوطلب امتحان در مدارس نمونه و تیزهوشان ابتدا باید تسلط کافی بر مطالب کتاب درسی داشته باشند، این مجموعه به‌سرعت می‌تواند آنها را در مسیر اصلی برای آمادگی در آزمون مدارس خاص قرار دهد.

کتاب شب امتحان از سه بخش تشکیل شده است:

بخش اول شامل خلاصه‌ و نکات مهم کتاب می‌باشد که سعی شده در آن به ریزترین نکاتی که وجود دارد اشاره شود. بخش دوم به نمونه سؤالات و تست‌ها اختصاص یافته است که دانش‌آموز با پاسخ‌گویی به این سؤالات، می‌تواند تا حد زیادی خود را برای امتحان آماده سازد و بخش سوم، پاسخ کوتاه به سؤالات بخش دوم است. امید است که این کار در روند بهتر آموزشی و یادگیری دانش‌آموزان عزیز مؤثر باشد.

کتاب شب امتحان توسط نوید روهنده در 152 صفحه تألیف و توسط انتشارات نظری در قطع وزیری به چاپ رسیده است.

http://ferekans-tafakor.mihanblog.com

 

 


نظرات
نظری یافت نشد!
نوشتن نظر
نام


آدرس ایمیل


نظر شما Note: HTML is not translated!

کد را در کادر پایین وارد نمایید

جستجوامروز

1398/8/23محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: