image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

من یک معلم ام

آخرین تغییرات 1395/8/16 16:19:42 | تاریخ ارسال 1395/8/15 17:02:47 | دفعات خوانده شدن 1552 بار | 0 نظرات

کتاب " من یک معلم ام " اثر مریم جدا در نهاد کتابخانه های استان تهران (کتابخانه شهید دستغیب) و با همکاری انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و انتشارات نظری رونمایی شد .


در این مراسم به یاد ماندنی نویسندگان داود ابراهیمی شمامی ، محمد علی میری و اشرف السادات سادات مسوول انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار ایراد سخن نمودند
.

 


در این جمع و فضای قلم و فرهنگ جعفر حاجی کریم نظری به توصیف شخصیت نویسنده و متن کتاب ایشان پرداخت و گفت : از علم تعریف های زیادی شده است امااین تعریف ها کامل نیست. چون شرح الاسمی است و کلمات هم معنا هستند. علم یعنی نقش و نشان و معلم در تفکر نقش دارد
مدیر مسوول انتشارات نظری به تشریح انواع علم پرداخت و در این رابطه ابراز نمود : علم حصولی ، علم به شی و تصور است و به درستی آن کار ندارد و علم حضوری ، علم به شی و تصدیق است و به صحت آن حکم می کند و معلم با علم خویش مقابل جهل است  در واقع مقابل ندانستن و او  کسی است که استعداد دانستن را دارد.

اولین معلم را حضرت آدم علیه السلام  و اولین نویسنده رسمی داستان کوتاه در ایران را آقای محمد علی جمالزاده می دانیم که دارای کتاب یکی بود یکی نبود می باشد ، نویسنده ای که عاقبت او مکان سالمندان بود و اولین معلم و ناشر رسمی به آقای جبار باغچه بان می رسد.
معلم ها همه فداکارند

جعفر حاجی کریم نظری به اخلاق و مرام  معلمین اشاره کرد و عنوان نمود : در سیستان و بلوچستان نقطه  مرزی ، معلم با توجه به لرزش دیوار جان کودکان را نجات می دهد و خود در زیر آوار می ماند ، معلم مشهدی دانش آموزان را از رودخانه رها می کند و خود به کام مرگ می رود، معلم گیلانی  جان دانش آموزان را از آتش نجات داد و خود در شعله های آتش گرفتار شد.
ایشان در ادامه گفت : آمارهای هشدار دهنده چند ساله اخیر نشان می دهد که رشد و نرخ تولید علم در کشور هر دو منفی شده است ، علم در کشور سرعت گرفت امام کم کم دارد کند می شود  و در این رابطه رقابت ها و کنش های جریان های سیاسی  بی تاثیر نبوده است.

 


سپس مریم جدا صاحب اثر " من یک معلم ام " در سخنان خود گفت : من افتخارم این است که  از منطقه 15 آموزش و پرورش بازنشسته شده ام و به خود می بالم ، معلمی جنبه های مادی و فاکتورهای مالی ندارد و مسایل انسانی و وجدانی بیشتر محرک واقع می شود. من افتخار می کنم که همان سالها باعث شد  که دست مایه ای متفاوت برای من جهت نوشتن این کتاب به وجود آید ، که امیدوارم مورد توجه سروران گرامی قرار گیرد  به عقیده من با نگرشی جدید به شخصیت و فعالیت یک معلم می توان دریافت که کار معلم فقط تدریس کتاب نیست، معلم انسان سازی می کند، آری معلم انسان ساز است
معلم بدون توجه به جنبه های مادی و درآمدی شغل خود و با تلاشی هر چه بیشتر در راه اهداف مقدس خویش قدم برمی دارد. آن چه در این کتاب می خوانید شمه ای از فعالیت های انسان سازی یک معلم است و امیدوارم در پیشگاه ایزد منان قبول افتد.

در اینجا جا دارد از جناب آقای نظری که واقعا وجود ایشان باعث تشویق و دلگرمی خوبی برای نو کارانی مثل من است بی نهایت سپاسگزاری نمایم  و اجر ایشان را خدا می دهد نه بنده ، متشکرم

 


در پایان به رسم سپاس از نویسندگان حاضر تجلیل به عمل آمد و به نویسنده کتاب " من یک معلم ام " هدیه ای مناسب اهدا شد .

http://ferekans-tafakor.mihanblog.com

 

 

 


نظرات
نظری یافت نشد!
نوشتن نظر
نام


آدرس ایمیل


نظر شما Note: HTML is not translated!

کد را در کادر پایین وارد نمایید

جستجوامروز

1398/8/29محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: