image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

قدرت ریسک با تفکر مثبت

آخرین تغییرات 1397/8/15 09:31:01 | تاریخ 1397/8/14 11:44:02 | دفعات خوانده شدن 218 | 0 نظرات

 

اگر نتوانید ریسک کنید، نمی‌توانید رشد کنید؛ اگر نمی‌توانید رشد کنید، نمی‌توانید بهترین باشید؛ اگر نتوانید بهترین باشید، نمی‌توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید، چه چیزی دیگر مهم است ... (دیوید وسکات)

اگر می‌خواهید انسانی موفق باشید، هرگز ترس و اضطراب را در وجودتان راه ندهید؛ زیرا این ترس تمام وجود شما را خواهد گرفت و نمی‌توانید کاری انجام دهید و یک مانع بزرگ برای پیشرفت خود ایجاد کرده‌اید. به طور حتم مشاهده کرده‌اید انسان‌های ساده و بدون جرئت ریسک کردن، حقوقی می‌گیرند و بدون هیچ هدفی زندگی می‌کنند و اصلاً اهل ریسک نیستند. حتی از گرفتن یک وام هم ترس دارند، که مثلاً شاید پرداخت نشود! از این رو زندگی بسیار ساده و با زحمت و مشقت را تحمل می‌کنند؛ یا انسانی که هیچگاه شنا نکرده است، از آب وحشت دارد؛ اما این انسان اگر چند بار به اجبار داخل آب برده شود، کم کم شناگری ماهر می‌شود؛ زیرا نعمت‌های خدایی مربوط به عده‌ای خاص نیست، بلکه برای همۀ انسان‌هاست؛ منتهی آنهایی که از این نعمات برخوردار نیستند، جرئت نکرده‌اند از آن استفاده کنند؛ زیرا ترس از هر کار عادی، خودش یک گناه محسوب می‌شود.

حضرت علی (عليه‌السلام) می‌فرماید: «بزرگترین گناه، ترس است»؛ زیرا وقتی شما قدرت انجام کاری را نداشته باشید، قدرت تصمیم گیری در مورد آن را نیز ندارید و اصلاً فکرش را هم نمی‌کنید. در حقیقت اعتماد به نفس را از خود سلب کرده و تسلیم فکرهای کاذب و خود ساخته شده‌اید.

 

 

بخشی از کتاب چگونه فرزندان خود را با اعتماد به نفس تربیت کنیم ؟

اثر : مریم سلیقه

منبع :http://www.nashrenazari.com

استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است 


مقالات مرتبط
نظرات
نظری ثبت نشده
نظر دهید
نام و نام خانوادگی


آدرس ایمیل


نظر تذکر:کد HTML ترجمه نمی شود!

آنچه در عکس می بینید وارد کنید:

جستجوامروز

1398/8/23محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: