image 1 image 1 image 1 image 1 image 1

خنثی سازی سریع احساسات منفی

آخرین تغییرات 1397/2/19 10:33:32 | تاریخ 1397/2/19 10:28:31 | دفعات خوانده شدن 348 | 0 نظرات

 

در اغلب موارد پس از جدایی و یا قطع روابط عاشقانه ، دچار افکار و احساسات متضادی می شویم . نظیر :

 

- عشق  و نفرت

- انتظار و فراموشی

- و...

تمرین :

 

این گونه افکار و عواطف را می توان با عبارات ترکیبی که دارای عبارات ربطی : اما از طرف دیگر .... با این حال ....

می توان خنثی سازی کرد . نظیر :

1-    من عاشق ... ( او ) هستم  ، اما از طرف دیگر ، به خاطر کارهایی که کرده است از او متنفرم ،  با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را در خودم بپذیرم .

 

2-    می دانم بودن با ...( او ) نابودم می کند ، اما از طرف دیگر ، نمی توانم بدون او زندگی کنم ، با این حال ، قصد دارم وجود این افکار متضاد را در خودم بپذیرم .

3-    می دانم که باید این رابطه را پایان دهم ، اما از طرف دیگر ، نمی توانم تنهایی را تحمل کنم ، با این حال ، قصد دارم وجود  این عواطف متضاد را در خودم  بپذیرم .

 

4-    می دانم در فکر ... ( او ) بودن بیمارم می کند ، اما از طرف دیگر ، نمی‌توانم فراموشش کنم ، با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را درخودم بپذیرم .

 

5-    می دانم که ...( او ) به خاطر ... ( این کارهایی که کرده ) به درد من نمی‌خورد ، اما از طرف دیگر ، نمی توانم فقدان و نبودنش را تحمل کنم، با این حال ، قصد دارم وجود این باورهای متضاد را در خودم بپذیرم.

 

6-    می دانم که باید ...( او ) را از فکرم پاک کنم ، اما از طرف دیگر ، مدام به  او فکر می کنم ، با این حال ، قصد دارم وجود این افکار متضاد را در خودم بپذیرم .

 

7-    من هنوز خیلی ...( او ) را می خواهم ، اما از طرف دیگر ، بخاطر کارهایی که کرده است دیگر او را نمی خواهم ،  با این حال ، قصد دارم وجود

 این احساسات متضاد را در خودم بپذیرم .

 

8-    می دانم که این رابطه پایان یافته است ، اما از طرف دیگر ، باز هم منتظر ...( او ) هستم ، با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را درخودم بپذیرم .

 

9-    من نه می توانم با او بمانم و نه می توانم بدون او باشم ، با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را در خودم بپذیرم .

 

10-من ...( او ) را نمی خواهم زیرا با توجه به رفتارهایش به درد زندگی با من نمی خورد ، اما از طرف دیگر نمی توانم از او دل بکنم ، با این حال، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را در خودم بپذیرم .

 

11-من مایل ام که او را فراموش کنم ، اما از طرف دیگر ، آرزوی قلبی ام با او بودن است ، با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را درخودم بپذیرم .

 

12-می‌دانم که باید ... ( او )  را فراموش کنم زیرا خیلی آزارم داده است ، اما

از طرف دیگر ، هنوز هم در فکرش هستم ، با این حال ، قصد دارم وجود این احساسات متضاد را در خودم بپذیرم.

 

بخشی از کتاب تکنیک رهایی سریع از وابستگی با ضربه تراپی بی.تی.تی

اثر : کتایون بناساز

استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است 

منبع : http://www.nashrenazari.com 

 

 

 

 

 

 

 


مقالات مرتبط
نظرات
نظری ثبت نشده
نظر دهید
نام و نام خانوادگی


آدرس ایمیل


نظر تذکر:کد HTML ترجمه نمی شود!

آنچه در عکس می بینید وارد کنید:

جستجوامروز

1398/6/24محصولی در سبد خرید شما نیست
آدرس ایمیل:

رمز عبور: